article photo 13 07. 03. 2022

Lokacje w grze Batman: Wszyscy Kłamią

Return

Akcja Batman: Wszyscy Kłamią rozgrywa się w Gotham City na kilka miesięcy przed tym, jak Jim Gordon zostaje komisarzem. Ulice są przepełnione przestępczością, a miasto tonie w kłamstwach, łapówkach i niesprawiedliwości.

Gracze odwiedzą kilka najbardziej kultowych miejsc w mieście podczas swoich śledztw. Na planszy gry znajduje się 8 unikatowych Lokacji. Cztery z nich to Lokacje główne: Departament Policji Gotham City, Ratusz, Gotham City Gazette oraz Śródmieście.


Na posterunku policji Gotham City możesz przesłuchiwać podejrzanych, przeglądać dowody znalezione na miejscu zbrodni lub rozmawiać z policjantami. W Urzędzie miejskim gracze uzyskują dostęp do archiwów miejskich i oficjalnych materiałów z dawnych śledztw. Jest to również miejsce, w którym możesz mieć szansę na interakcję z niektórymi członkami rady miejskiej. Gotham City Gazette to miejsce, w którym pracują Vicki Vale i Warren Spacey. Tam również odbywa się intensywne dziennikarstwo śledcze i można tam przejrzeć archiwa Gotham City Gazette. Śródmieście reprezentuje samo miasto, wszystkie puby, restauracje, małe sklepiki na rogu czy zapomniane parkingi.

W grze znajdziesz również dostęp do czterech specjalnych lokacji. Są to Podziemia, Więzienie Blackgate, Azyl Arkham oraz Batcave. Pierwsza z nich reprezentuje przestępczy światek. Dostęp do niej może ułatwić Warren Spacey, który dzięki długiemu pobytowi w mieście i rozległej sieci kontaktów jest w stanie dotrzeć do członków gangów i mafiosów bez narażania swojego życia. Z nim w Podziemiach jesteś bezpieczny.

Więzienie Blackgate pozwala graczom rozmawiać ze skazanymi przestępcami. Można tam spotkać zwykłych kryminalistów niskiego szczebla, a nawet superzłoczyńców, którzy trafili za kratki. To właśnie Harvey Bullock, który ma dostęp do tego miejsca, może wejść na teren więzienia i przesłuchać jego rezydentów.

Azyl Arkham to piekło, pełne okrytych złą sławą pacjentów, którzy już nigdy nie powinni chodzić po ulicach Gotham City. Dostęp do tego miejsca można uzyskać za pośrednictwem arcyzłodziejki - Catwoman. Dzięki niej możesz zakraść się do Azylu i porozmawiać z przetrzymywanymi tam osobami. Jest też jedyną postacią mającą dostęp do Batcave - choć nie zawsze mile widzianą - i która może poprosić o pomoc Alfreda lub Batmana. Zaawansowane technologicznie urządzenia i oprogramowanie dostarczone przez Batmana mogą w niektórych przypadkach zmienić przebieg gry.

Gra w Batman: Wszyscy Kłamią to wyjątkowe, oparte na fabule doświadczenie, pozwalające graczom odwiedzić znane wszystkim fanom uniwersum miejsca i postacie oraz wejść z nimi w interakcję w poszukiwaniu odpowiedzi i dowodów.

Comments:

No comments yet

Leave Your Reply: