article photo 9 04. 03. 2022

Czym jest Batman: Wszyscy Kłamią?

Return

Batman: Wszyscy Kłamią to narracyjna gra dedukcyjna. Akcja rozgrywa się w Gotham City, w różnych częściach miasta opanowanego przez przestępczość - od ponurych, pełnych nędzy zaułków, po wypełnione pochlebstwami i bogactwem penthousy elit społecznych.

Gra jest przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku powyżej 14 lat. Zawiera trzy rozdziały do odkrycia oraz krótki prolog, który pomoże graczom zapoznać się z zasadami i klimatem gry. Każdy rozdział może być rozgrywany osobno, a jego przejście zajmuje około 2-3 godzin.

W grze Batman: Wszyscy Kłamią, gracze mają za zadanie rozwikłać tajemnicę, dysponując ograniczonym czasem i zasobami. Już na początku śledztwa otrzymują różne wskazówki i wybierają spośród kierunków, w które mogą poprowadzić śledztwo. Gracze podejmują własne decyzje i wyciągają wnioski, podążając różnymi tropami. Do ich dyspozycji są różne elementy gry, które ułatwiają rozgrywkę i napędzają narrację. Każdy Epizod daje graczom dostęp do 24 kart Tropów pełnych istotnych wskazówek i kluczowych dla fabuły wydarzeń, które wraz z dedykowaną stroną internetową oraz dodatkowymi komponentami zawartymi w pudełku z grą (w tym talią Scen, talią Celów Osobistych oraz archiwami Gotham City Gazette), tworzą klimat prawdziwego śledztwa.

Każdy rozdział kończy się Raportem Końcowym, który jest przetwarzany przez stronę internetową. Gracze muszą udzielić poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące śledztwa, a następnie otrzymują Epilog, który ujawnia zakończenie rozdziału.

Comments:

No comments yet

Leave Your Reply: