article photo 18 13. 03. 2022

Batman: Wszyscy Kłamią - Panele komiksowe

Return

Carmine Infantino, Neal Adams, Greg Capullo, Jim Lee, Frank Miller… Lista jest długa. Batman to nie tylko świetne historie, ale i wspaniałe ilustracje przedstawiające wydarzenia w Gotham. Myśląc o komiksach Batmana, macie pewnie przed oczami niesamowite grafiki ukazujące Mrocznego Rycerza i jego mroczne miasto.


Tworząc grę Batman: Wszyscy Kłamią chcieliśmy oddać hołd komiksowym korzeniom tej historii. Wiedzieliśmy, że gracze będą oczekiwać uwzględnienia w rozgrywce paneli komiksowych. Tak powstała talia Scen.


W różnych momentach gry gracze będą mieli okazję dobrać kartę z talii Scen. To duża karta (70 x 120 mm) z niesamowitą grafiką w formie komiksu. Zilustrowane przez dwójkę polskich artystów, Hannę Kuik i Macieja Simińskiego, karty te przeniosą graczy prosto na miejsce akcji i pozwolą im zwizualizować sobie bogaty świat Gotham City.

Ale to nie wszystko.

Niektóre z tych kart zawierają ukryte wskazówki. Gracze muszą przyjrzeć im się dokładnie w poszukiwaniu detali, niczym w escape roomie. Dlaczego ta postać wskazuje w tamtym kierunku? Co ta osoba ukrywa w kieszeni? Co leży w tej stercie śmieci na ulicy? Podobne pytania zadadzą sobie gracze podczas dokładnego badania paneli komiksowych.

Talia Scen składa się z 30 cudownie zilustrowanych kart. Ponad 30% z nich zawiera ukryte wskazówki. Waszym zadaniem jest je odnaleźć.


Wróć do nas 17 marca, by przeczytać kolejny artykuł o grze Batman: Wszyscy Kłamią, tym razem o tytule: „Archiwa Gotham City Gazette"

Comments:

No comments yet

Leave Your Reply: