article photo 17 13. 03. 2022

Batman: Wszyscy Kłamią- Idealne połączenie

Return

Detective Comics to amerykańska seria komiksów opublikowana przez Detective Comics, którego nazwę skrócono ostatecznie do DC Comics. Wydawana od roku 1937 do 2011 (a następnie kontynuowana od 2016), znana jest z wprowadzenia postaci superbohatera Batmana w 27. numerze Detective Comics z maja 1939 roku.

Gdy Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa została wydana w 2018 roku, stała się światowym fenomenem. Ukazała się w 12 wersjach językowych, została nominowana lub zdobyła wszystkie znaczące nagrody branżowe (w tym najważniejszą, czyli Kennerspiel des Jahres w 2019) i zapoczątkowała całą serię tytułów zawierającą takie gry jak Detektyw: Sezon Pierwszy, Wiedeński Łącznik, czy Diuna: Sekrety Rodu. Seria jest doceniana za immersyjną rozgrywkę i wciągające historie kryminalne zawarte w każdym pudełku.


Pewnie domyślacie się zatem, że Batman i Detektyw to połączenie idealne.


W grze gracze wcielą się w rolę śledczych, którzy wkraczają na ulice Gotham w poszukiwaniu wskazówek i poszlak. Ciemne zaułki miasta skrywają informatorów, drobnych przestępców i inne podejrzane osobistości. Podziemne parkingi, boczne uliczki, zapomniane sklepiki i tanie bary to miejsca, w których postacie graczy będą zdobywać informacje. Gotham to skomplikowane miasto o wielu twarzach, więc w poszukiwaniu tropów gracze natkną się również na drogie apartamenty, biura w drapaczach chmur i ekskluzywne restauracje. Zbrodnia to siła napędowa tego miasta, od podziemi i opuszczonych stacji metra, przez brudne ulice, aż do siedzib respektowanych urzędników i biznesmenów. Całe Gotham to jeden wielki spisek dopadający coraz to nowe ofiary. Spisek, który gracze muszą rozwikłać.


Wcielając się w rolę kultowych postaci i spotykając uwielbianych złoczyńców, takich jak Pingwin, Poison Ivy, Mr. Freeze, czy Scarecow, gracze zagłębią się w klimat gry i odkryją immersyjną fabułę. Mogą poznać ulice Gotham City, zadawać pytania i pomóc Batmanowi uratować miasto.


Powstało już wiele gier o Batmanie, ale żadna z nich nie przedstawiła Gotham City z tej perspektywy, co Batman: Wszyscy Kłamią, sięgając do korzeni całej historii, czyli serii Detective Comics.


Wróć do nas 15 marca, by przeczytać kolejny artykuł o grze Batman: Wszyscy Kłamią, tym razem o tytule: „Panele komiskowe”

Comments:

No comments yet

Leave Your Reply: