bat sign

Wcielcie się w detektywów i wspólnie rozwiążcie tajemnicze sprawy w Gotham City!

components

wiek 14+

2-3 godziny

2-4 graczy

bat sign
Batman™: Wszyscy Kłamią to dedukcyjna kryminalna gra planszowa dla 2-4 graczy, osadzona w komiksowym uniwersum Batmana.
  • 4 sprawy do rozwiązania, połączone główną fabułą
  • Spotkaj Batmana, Pingwina™, Poison Ivy™, Mr Freeze’a™, Scarecrowa™ i inne postacie z uniwersum
  • Odwiedź słynne miejsca w Gotham City, takie jak Batcave™, Arkham Asylum™, Więzienie Blackgate™, czy Gotham City Gazette™
  • Wciągająca oryginalna fabuła wzbogacona komiksowymi paskami
  • Kooperacyjna rozgrywka z mechaniką ukrytych celów i raportem końcowym
  • Mechanika gry oparta na wielokrotnie nagradzanym Detektywie: Kryminalnej Grze Planszowej.
characters bg

Którą postać wybierzesz?

bat sign
Warren
WARREN SPACEY™

Warren Spacey, przenikliwy dziennikarz, stary wyga, który zbyt dobrze zna Gotham City.

Ma kontakty w podziemiu, nikogo się nie boi i nie ma drzwi, do których nie zapuka. Spacey to ten, który wiele lat temu napisał pierwszy artykuł o Jokerze.

Warren
CATWOMAN™

Catwoman,to przebiegła złodziejka i niespodziewana sojuszniczka Batmana. Włamywaczka, która balansuje między dobrem a złem.

GCPD chcieliby zobaczyć ją w więzieniu, a Batman wśród obrońców Gotham City, ale Catwoman – jak wszystkie koty – podąża własnymi drogami i nikt nigdy nie wie, wobec kogo pozostanie lojalna.

Warren
VICKI VALE™

Vicki Vale, odważna i wytrwała reporterka Gotham City Gazette. Oddana swojej pracy i mieszkańcom Gotham City.

Będzie walczyć, by ujawnić prawdę, bez względu na wszystko. Jej misją jest pomóc temu miastu wyjść z mrocznych czasów kłamstwa i hipokryzji.

Warren
HARVEY BULLOCK™

Harvey Bullock, brutalny detektyw, tajemnicza twarz G.C.P.D, zły glina z duetu „dobry glina, zły glina”. Zbyt wiele razy łamał policyjne procedury, zbyt wiele razy był zawieszany w obowiązkach i zbyt wiele razy pakował się w kłopoty.

Nadal jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi Gordona, najlepszych, na których Gotham City może liczyć w tych trudnych czasach.

characters bg

Gracze wcielają się w czwórkę głównych śledczych i wspólnie podejmują decyzje, starając się rozwiązać szereg trudnych spraw kryminalnych.

Każdy gracz ma ukryty cel - własne tajne zamiary i unikalne warunki wygranej, w zależności od tego, którą postać DC przedstawia. W trakcie rozgrywki odnajdą swoje indywidualne sposoby na zdobycie informacji, które pomogą w śledztwie.

about
4 sprawy do rozwiązania

Zapoznaj się z zasadami gry rozwiązując wstępną sprawę z Prologu, a następnie kontynuuj z trzema dużymi sprawami, z których każda zajmuje około 2-3 godzin.

Każdą sprawę możesz rozegrać osobno, ale po rozwiązaniu wszystkich odkryjesz szerszy, łączący je wątek fabularny.

Każdy scenariusz kończy się raportem końcowym z pytaniami weryfikującymi, jak dobrze zbadaliście sprawę.

Śledztwo

Rozwiąż sprawy, korzystając z różnych fizycznych i cyfrowych komponentów gry:

  • talii kart z oryginalną fabułą zawierającą istotne wskazówki i zwroty akcji,
  • Kart scen z paskami komiksowymi Batmana ilustrującymi fabułę
  • mapy Gotham City,
  • dostępu do archiwów Gotham City Gazette na dedykowanej stronie internetowej, dzięki którym poczujesz się jakbyś tam był.
about

Aktualności

bat sign
image 17. 03. 2022
Batman: Wszyscy Kłamią – Kampania

27 marca 2019 został wydany tysięczny numer Detective Comics. Uwielbiamy wszystkie serie Batmana, zarówno te kontynuowane, jak i zakończone. Długie Halloween, Hush, Trzech Jokerów, Biały Rycerz - wszystkie te komiksy opowiadają niesamowite historie. Jeśli byłyby one scenariuszami do gier komputerowych lub planszowych, nie nazywalibyśmy ich seriami, a kampaniami. Batman: Wszyscy Kłamią to składająca się z trzech historii kampania.

więcej...
image 15. 03. 2022
Batman: Wszyscy Kłamią - Archiwa Gotham City Gazette

W ciągu niemal stulecia powstało mnóstwo serii komiksów o Batmanie. Niezliczone wznowienia druku i przeróżne warianty linii fabularnej… Mimo to, Gotham City Gazette zawsze pozostawała częścią miasta, a jej dziennikarze, z Vicki Vale na czele, zawsze mieli swoje miejsce w historii. Musieli się oni pojawić również i w tej grze.

więcej...
image 13. 03. 2022
Batman: Wszyscy Kłamią - Panele komiksowe

Carmine Infantino, Neal Adams, Greg Capullo, Jim Lee, Frank Miller… Lista jest długa. Batman to nie tylko świetne historie, ale i wspaniałe ilustracje przedstawiające wydarzenia w Gotham. Myśląc o komiksach Batmana, macie pewnie przed oczami niesamowite grafiki ukazujące Mrocznego Rycerza i jego mroczne miasto.

więcej...
image 13. 03. 2022
Batman: Wszyscy Kłamią- Idealne połączenie

Detective Comics to amerykańska seria komiksów opublikowana przez Detective Comics, którego nazwę skrócono ostatecznie do DC Comics. Wydawana od roku 1937 do 2011 (a następnie kontynuowana od 2016), znana jest z wprowadzenia postaci superbohatera Batmana w 27. numerze Detective Comics z maja 1939 roku.

więcej...
image 09. 03. 2022
Batman: Wszyscy kłamią – Cele osobiste

Gotham to miasto nieufności, pogrążone w kłamstwach i korupcji. Jedyne miejsce na świecie, które nie wita każdego ranka czyste i rozgrzeszone. Żaden deszcz nie zmyje grzechów zakorzenionych w tych ulicach. Nawet bohaterzy mają tu coś na sumieniu.

więcej...
image 07. 03. 2022
Lokacje w grze Batman: Wszyscy Kłamią

Akcja Batman: Wszyscy Kłamią rozgrywa się w Gotham City na kilka miesięcy przed tym, jak Jim Gordon zostaje komisarzem. Ulice są przepełnione przestępczością, a miasto tonie w kłamstwach, łapówkach i niesprawiedliwości.

więcej...
image 07. 03. 2022
Batman: Wszyscy Kłamią – Postacie

Batman: Wszyscy Kłamią składa się z serii historii, które tworzą unikatową kampanię. Gotham City skrywa mroczną tajemnicę, a gracze badają ją w ciągu kilku wieczornych partii gry. 

więcej...
image 04. 03. 2022
Czym jest Batman: Wszyscy Kłamią?

Batman: Wszyscy Kłamią to narracyjna gra dedukcyjna. Akcja rozgrywa się w Gotham City, w różnych częściach miasta opanowanego przez przestępczość - od ponurych, pełnych nędzy zaułków, po wypełnione pochlebstwami i bogactwem penthousy elit społecznych.

więcej...
image 04. 03. 2022
Portal Games startuje z przedsprzedażą gry Batman: Everybody Lies

Portal Games ogłasza przedsprzedaż polskiej edycji gry Batman: Everybody Lies (polski tytuł Batman: Wszyscy kłamią), która rozpoczyna się na całym świecie w piątek, 4 marca, równolegle ze światową premierą filmu Batman wytwórni Warner Bros. Premiera gry przewidziana jest na pierwszą połowę roku. Prezentacja polskiej wersji pudełka, instrukcji do gry oraz dodatkowych materiałów zapowiedziana jest na kwiecień.

więcej...